Cumartesi, Eylül 24, 2022
Azer Haber
Ana Sayfa Güncel Haberler YOLA MAYIN DÖŞEYEN ALTI ERMENİ ASKERİ YAKALANDI

YOLA MAYIN DÖŞEYEN ALTI ERMENİ ASKERİ YAKALANDI

ERMENİLER YİNE AZGINLAŞTI

Azerbaycan Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı’nın verdiği bilgiye göre, bu yılın 27 Mayıs günü Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin iki gruptan oluşan bir istihbarat-sabotaj timinin Kelbecer bölgesine bağlı Yukarı Ayrım köyü istikametinde Azerbaycan topraklarının derinliklerine girerek, bölgede keşif ve sabotaj operasyonları yaparak, yollara mayın döşemek gibi terörist faaliyetler yapmaya çalıştılar. Bu gruplar, Azerbaycan Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri tarafından fark edilince bazı Ermeniler kaçtı, altı Ermeni teröristin yakalanarak silahlarına el konuldu ve  gözaltına alındılar.

Askeri kaynaklar, insanlığa karşı bu tür tehlikeli eylemlerin yeni bir çatışma kaynağı oluşturmayı, Azerbaycan’a  karşı siyasi bir oyun amaçladığını belirterek:

“Unutulmamalıdır ki, Azerbaycan devlet sınırında sivillere yönelik sivil askeri operasyonlar ve kara mayınlarının döşenmesi gibi insanlık dışı muamele, sadece askerlerin yaşamları için değil, aynı zamanda sivil halka karşı da bir provokasyon örneğidir ve tamamen uluslararası hukuka aykırıdır. Dünya toplumunun ve diyasporanın yanı sıra Azerbaycan tarafı da “Barış” girişimi ve “Barış Çağrısı” yaparken Ermeni tarafı, bu tür provokasyonlara izin vermektedir.

Azerbaycan diasporasının bu aşamadaki barışı koruma hedefi, sadece Anavatan Azerbaycan’a değil, bölgemize, Güney Kafkasya’ya ve bir bütün olarak dünyaya barış getirmek ve katkıda bulunmaktır,” şeklinde değerlendirme yaptılar.

Anlaşılan Ermenistan tarafı “Demir Yumruğu” bir daha tatmak istiyor.

Metin Yıldırım

İstanbul

 

- Advertisment -

Azer Haber