Pazar, Ağustos 14, 2022
Azer Haber
Ana Sayfa Güncel Haberler GARDAŞ YARDIMININ GİZLİ KAHRAMANLARI

GARDAŞ YARDIMININ GİZLİ KAHRAMANLARI

AZERBAYCAN TÜM VARLIĞI İLE YANIMIZDA DURDU

Türkiye, Ege’deki orman yangınları ile boğuşurken GARDAŞIMIZ yardıma yetişti. Hem de davet beklemeden… FHN (Fevkalede Haller Nazirliği) personeli, uçağı, itfaiye araçları, kurtarma ekipmanları, sağlık personeli Türkiye’nin dört bir yanında çıkan yangın bölgelerine dağıldılar.
Yangın bölgelerinde canla, başla çalışan FHN personellerinin çalışmalarını gururla seyrettik. Evet, yangında yanan canlara, ağaca, börtü-böceğe üzülmüştük ama zor günümüzde yanımızda duran GARDAŞLARIMIZ ile gurur duymuştuk. Hele Türk Bayrağını yanan evin içinden çıkaran GARDAŞIMIZ hepimizin kahramanı oldu.
Bir röportajında Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev’in belirttiği gibi, “Kardeşliğimiz sözde değil, tüm imkanlarımızla Türkiye’nin yanındayız,” sözleri gerçekleşmişti. Yangın alanlarında bir de görünmeyen kahramanlar vardı.
Çalışmaları canlı olarak dünyaya duyuran Azerbaycanlı gazeteci kardeşlerimiz de yanımızdaydı. AzerTac’ın Türkiye temsilcisi Sayın Sabir Şahtahtı, İctimai TV muhabiri Sayın Ramin Hüseynov ve ismini sayamadığım çok sayıda gazeteci GARDAŞIMIZ da yangınların arasında canlarını tehlikeye atarak haber yaptılar.
Bir kez daha bize “Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur,” sözünün doğruluğunu kanıtlayan tüm GARDAŞLARIMIZA emeklerinden dolayı teşekkürü bir borç biliyoruz.
Metin Yıldırım
Sosyal Bilimci/Yazar

- Advertisment -

Azer Haber